STOWARZYSZENIE DOLINA KARPIA

PODNIEBNY LOT KRETA

Stowarzyszenie Dolina Karpia gościło w niedzielę 20 listopada znanego podróżnika, dziennikarza, autora filmów dokumentalnych a jednocześnie prezentera pogody JAROSŁAWA KRETA wraz z ekipa telewizyjną TVP INFO oraz krakowskiej TVP Kraków. Od września br na antenie TVP INFO Jarosław Kret prezentuje cyklicznie, w każdą niedzielę o godz. 9:00 program podróżniczy "Polska według Kreta", w którym odkrywa najciekawsze miejsca naszego kraju. Jarosław Kret wybrał Dolinę Karpia do jednego z kolejnych odcinków, ze względu na wyjątkowość naszego terenu związanego, jak żaden inny, ze Świętami Bożego Narodzenia.

Stowarzyszenie przygotowało szeroki wachlarz atrakcji Doliny Karpia, z których prowadzący wybrał m. in.
    - Prezentację przygotowania i degustację Karpia Wędzonego na Łowisku Podolsze (gm. Zator).
    - Wizytę na stawach hodowlanychPana Adama Sali w Głębowicach (gm. Osiek), której towarzyszyła słynna Orkiestra Dęta z Głębowic. Przygotowano również Karpia w orzechach, którym raczył swoje podniebienie Jarosław Kret.
    - Zwiedzanie Zatora- Stolicy Doliny Karpia, z jego wielkogabarytową płaskorzeźbą umieszczoną na budynku Urzędu Miasta.
    - Bałysówkę - Galerię Sztuki w Tomicach, gdzie poza wyjątkową atmosferą miejsca stworzonego przez Mirę Sabatowicz oraz Jacka Packa ekipa telewizyjna spotkała się z lokalnymi rękodzielnikami- członkami ART Do Ka - grupy twórców i artystów Doliny Karpia.
    - Pogoda pozwoliła Jarosławowi Kretowi na przelot balonem - atrakcją dostępną w Radoczy (gm. Tomice), w Hotelu Radocza Park Active & Spa. Z lotu ptaka oglądano m. in. tomickie stawy.

Ostatnim punktem wizyty był pobyt w Parku Św. Mikołaja w Zatorze.

Przedstawiciele Stowarzyszenia mówili zarówno o naszym obszarze, jak i o ciekawych inicjatywach z terenu wszystkich gmin Doliny Karpia. Informowali również o realizowanych przez nas projektach: Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 Leader oraz o programie: Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich, oś 4. W Tomicach ekipie telewizyjnej towarzyszył Gospodarz Gminy- Pan Wójt Adam Kręcioch.

Najbliższą imprezą, na którą zapraszaliśmy jest: Święta w Dolinie Karpia -Zatorski Jarmark Karpiowy, który w tym roku odbędzie się w dniach 17-23 grudnia na Rynku w Zatorze.

Czy karp smakował Kretowi zobaczycie Państwo podczas emisji programu zaplanowanej na 18 grudnia (niedziela) na godz. 9:00 w TVP INFO. Zapraszamy do oglądania.Fotogaleria
Stowarzyszenie Dolina Karpia 2009© Switchprojekt
Projekt, aktualizacja oraz utrzymanie strony internetowej są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 4.31 Funkcjonowanie LGD,
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 Leader.